Güzellik

Saçlarınızı Isırgan Otu İle Şımartın

Saç dostu ısırgan otu
Isırgan otu tam bir şifa kaynağıdır, biz bugün sizlere vücut için sağlık, saçlar ve cilt için güzellik demek olan ısırgan otunun saçlara olan faydalarından bahsedeceğiz.
Isırgan otu faydaları
  • İnce telli saçlarından rahatsızlık duyan bayanlar, ısırgan otunu demleyerek saçlarını bu suyla yıkadıktan sonra, su ile durulamadan çıkarak 2 saat bekletmeleri gerekmektedir. Bu kürle zamanla saç tellerinin daha kalın, saçlarının daha hacimli olduğunu fark edecekler.
  • Saç diplerine ısırgan otu püresi sürülerek 10 dakika bekletilmesi halinde, saç diplerinde kan dolaşımını artacak ve saç kökleri uyarılarak saçların uzamasına yüksek oranda katkı sağlayacaktır.
  • Şampuanınıza karıştıracağınız ısırgan suyu ile derinlemesine temizlik sağlayarak, saç diplerinizin ölü hücrelerden arındıracaksınız.
  • Saçlarında kepek sorunu olanlar düzenli olarak ısırgan otu kullanırlarsa, kepek sorunu ortadan kalkacaktır.
  • Saçlarında aşırı yağlanma olanlar, ısırgan otu kullanarak saç diplerindeki yağı dengede tutabilirler.
  • Küçük bir sprey şişesine demlenmiş ısırgan otunu koyun, saçlarınızı tarayacağınız zaman bu su ile ıslatarak tarayın, zamanla saç uçlarınızda kırıklar olmadığını, saçlarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz.
  • Isırgan otunun saçları temizleme, besleme ve bakım yapma özelliklerinden faydalanmak için, en az bir aylık kürler uygulamanız gerekmektedir. Daha sağlıklı ve gür saçlar için saç maskelerinizin ve şampuanınızın içine mutlaka ısırgan otu suyu koymalısınız.
Isırgan otu kürü nasıl hazırlanır?
1 su bardağı ısırgan otu
2 su bardağı su
10 dakika kaynatılır ve süzülür, dolapta 2 gün muhafaza edilir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu