Moda

Bordo Renk Nasıl Kombinlenir?

Bordo renk nasıl kombinlenir  sorusu birçok açıdan ele alınması gereken önemli kombin kategorisi olarak merak edilmektedir. Bordo renkler zor uyum sağlayan bir görsele sahiptir.

Bordo renk nasıl kombinlenir  konusunu hangi renklerle ele almak gerekiyor bu açıdan değerlendirmek gerekmektedir. Ürün amacı, ton farklılıkları önem teşkil eder.

Günlük Giyimde Bordo Renk Kullanımı

Bordo elbise, bordo keten pantolon en güzel bordo kombin önerileri arasındadır. En uyumlu olacağı renklere bakıldığında krem, siyah, açık buz mavisi, gri ve pembe sıralaması yapılabilir. Bordo kendi başına baskın bir renk olduğu için ikinci baskın rengi kullanırken dikkat etmek gerekir. Örneğin füme uygun bir kombin yaparken fuşya boğucu bir görüntü verecektir. Sarı ve bordo kötü duran renkler arasındadır.

Bordo ile kullanılmaması gereken renklerin sıralaması devam ettirilebilir: Yeşil mavi renklerle kullanılınca boğucu görüntü olur. Bir renk genelde baskın özellikteyse ikinci ve üçüncü renkler daha az görünen nitelikte olmalıdır.

Takım Elbiseler Bordo Renkli Kullanılır mı?

Takım elbise modelleri isteğe göre bordo renk kullanılabilir. Kadınlar etek ceket, erkekler pantolon ve ceket şeklinde bordo renk kombini yapabilir. Ancak bütün renk bordo olacaksa koyu renk seçimi daha az dikkat çekici olacaktır. Takım elbiseler genelde kurumsal yerlerde, önemli günlerde daha çok giyilir ve geneli rahatsız etmemek amaç olduğu için renk önem kazanır.

Önemli davetlerde bordo detayları aksesuarlarda aralıklı şekilde kullanabilirsiniz. Ayakkabı ve çanta ile kemer veya bölgesel desen şeklinde bordo belirginleşebilir.

Bordo Renkli Abiye Elbiseler

Abiye elbise modelleri içerisinde bordo sıkça kullanılmaktadır.  Gümüş renklerle beraber kombin abiyelerde sıkça kullanılmaktadır. Altın renkleri bordo ile kullanmamanız önerilir. Kullansanız da çok sınırlı bir alanda uygulamanız önerilir. Ayakkabı yerine çanta detaylarında ve takılarda altın görseli güzel durabilir.

Bordo Renkli Kışlık Kazak Modelleri

Bordo kazak modelleri kış aylarında en güzel görüntü veren seçeneklerdendir. Isınma ihtiyacınıza karşı giydiğiniz bordo kıyafetler çok iyi bir enerji verebilir. Erkek kazak modellerinde bordo ile kışın gri pantolonla giyebilirsiniz. Kadınlar da füme ya da siyah tonları kombin amacıyla kullanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu