Güzellik

Şampuana Şeker Eklediğinizde Olacaklara İnanamayacaksınız!

Şampuana şeker eklediğinizde olacaklara inanamayacaksınız. Bir dergi de röportaj veren Dermatolog Dr. Francesca Fusco, şampuana şeker karıştırmanın mükemmel sonuçlar ortaya çıkaracağından bahsetti. Saçlarınızın daha temiz ve sağlıklı olması için sizler de şampuanınızın içerisine şeker atabilirsiniz.

Şampuana şeker eklediğinizde olacaklara inanamayacaksınız. Öncelikle şeker saçı beslediği için şampuan ile birleştiğinden saçların hem daha temiz hem de daha sağlıklı olmasına yarıyor. Bir dergi de Dermatolog Dr. Francesca Fusco tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. Şampuan içerisine eklenen şeker sayesinde saçlarınız daha sağlıklı görünecektir. Yaklaşık olarak şampuanınızın içerisine 1 yemek kaşığı şeker ekleyebilirsiniz. Ardından saç derisine şekerli şampuanı masaj yaparak uygulamalısınız. Birkaç dakika saçınızda şampuanı bekleterek güzelce arındırmalısınız. Şeker ve şampuan bir araya geldiğinde saç ve derisine peeling etkisi yapar. Bu sayede daha temiz ve sağlıklı saçlar elde edilir.

Saçlarınızın sağlığı için nemlendirici özellikli şampuanlar tercih etmelisiniz. Dermatolog Dr. Francesca Fusco, şekerli şampuanı yalnızca 4 yıkama için önermektedir. Dolayısı ile her yıkamada şekerli şampuan kullanmamalısınız. Aksi taktirde yarar yerine saçlarınız zarar görebilir. Çünkü her şeyin fazlası zararlıdır.

Şekerli Şampuanın Faydaları

Sağlıklı bir saç ve saç derisi için şekerli şampuan kullanabilirsiniz. Bakımlı saçlara sahip olmak isteyen kişiler bu yöntemi kullanabilir. Şampuan içerisine şeker ekleyerek saç derisine peeling yapabilirsiniz. Bu sayede saç dibinde oluşan ölü deri ve yağlanma gidecektir. Bu sayede saç bakımı ürünlerini kullanarak saçlarınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Şekerli şampuan saçları temiz, nemli ve bakımlı tutar. Bu sayede saçlarınız daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşur.

Şekerli şampuan için esmer şeker tercih edebilirsiniz. Bu karışım sayesinde saçta oluşan kepek ve bakteriler ortadan kalkacaktır. Saç diplerinize nazik bir şekilde masaj yaparak uygulama yapmalısınız. Aynı zamanda şekerli şampuanı saçınızda birkaç dakika tutarak yapmalısınız. Saçların dökülmesini önleyen özelliği ile şekerli şampuan etkisi oldukça fazladır. Saç derinizin sağlığı için sizler de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Ancak en fazla 4 yıkama yapmanız önerilmektedir. Dermatolog Dr. Francesca Fusco’nun önerdiği şekilde sizler de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu sayede kepeksiz, güçlü ve bakımlı saçlarınız olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu