Moda

CAST AJANSLARINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

aypi
Aypi Ajans

Oyuncu olmak için ne gibi kriterlere sahip olmak gerekir diye sıkça sorulan soruların yanıtı cast ajanslarda cevap bulunur. Oyuncu olmak için oyuncu kadrolarında sinema filmlerinde olsun, televizyonda dizi filmlerinde olsun kilo, boy, yaş sınırlaması yoktur. Bu nedenle kendinizin bu dallarda yetenekli olduğunuzu düşünüyor iseniz ve kendinize de güveniyor iseniz cast ajansa başvuruda bulunabilirsiniz. Eğitimli veya eğitimsiz olmanız şart değildir. Fakat bu sektörde iyi işler yapmak istiyor iseniz eğitim alarak işe girmeniz en doğru olandır. Bu eğitimleri cast ajanslarından temin edebilirsiniz.

Televizyon kanallarında hostes veya sunucu olmak için kriterler nelerdir diye sıkça sorulan soruya cevap olarak; Düzgün ve orantılı bir fiziki yapıya ve fotojenik yüze sahip iseniz aynı zamanda yaşınızda çok geçkin değilse bu sektörde yer almak için cast ajanslarına başvurabilirsiniz.

Manken olabilmede aranan özellikler nelerdir sorusuna cevap olarak; Erkekler de en az 1.85 cm boyunda olmanız, yaş olarak 14 ile 29 yaş aralıklarında olmanız tercih edilir. Bayanlarda en az 1.70 cm boyunda yaş olarak da erkelerde olduğu gibi 14 ile 29 yaş aralığında olması tercih edilen ölçülerdir.

Reklam oyuncusu olmak için hangi şartlar gereklidir? Reklam oyuncusu olabilmek için fotojenik bir yüze sahip olmanız en önemli tercih sebeplerinden bir tanesidir. Yaşınızın, kilonuzun ve boyunuzda her hangi bir sınırlama yoktur. İnternet vasıtası ile başvuruda bulunacağım ve göndereceğim fotoğraf nasıl olmalıdır? Cast ajansın sizsin hakkınızda doğru karar verebilecek tarzda boydan veya vesikalık fotoğraflar tercih edilen fotoğraflardır. Yalnız göndereceğiniz fotoğrafın güncel olması net, karanlık, başınızda şapka ve benzeri aksesuarların olmaması, gözlük olmaması, çekilen fotoğrafın uzaktan çekilmiş olmaması önemlidir. Başvuru formum kabul edilirse sonraki gelişmeler nelerdir? Şayet 18 yaşını doldurmamış iseniz muhakkak aileniz ile beraber formu doldurmanız veya ailenizin haberi olması gerekmektedir. Başvuru formunu gönderdikten 30 iş günü sonrasında size dönüş sağlanacaktır. Şayet dönüş sağlanmamış ise başvuru formunuz kabul edilmemiş demektir. Şayet ajansa yapmış olduğunuz başvurunuz onaylanmış ise cast ajans tarafından aranarak yanınızda nüfus cüzdanınızı fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf ve kayıt ücreti ile ajansa gelmelisiniz.

CAST AJANSLARI NEDEN ÜCRET ALIR

Bazı cast ajansları kayıt anında ücret alabilir bazıları da almayabilir. Kayıt ücreti alan cast ajansları alınan ücretleri genelde fotoğraf çekimlerinde ve baskılarında kullanmak için karşı taraftan talep ederler ya da çekimler için yönlendirdikleri fotoğrafçıya bu ücret verilir. Cast ajansları video ve fotoğraf çekimlerini büyük bir titizlikle yapmaları gerekmektedir çünkü yapımcı şirketler çektirmiş olduğunuz bu resim ya da videolara bakarak sizleri seçtikleri için önemli bir noktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu