Güzellik

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ve Neden Önemlidir?

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ve Neden Önemlidir? Cilt bakımını birçok insan aksatmaktadır. Oysa cildimiz çok önemli bir yere sahiptir. Bizde bu yazımızda cilt bakımı nasıl yapılır ve önemini nedir, nedir başlanmalı konusunu ele aldık.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ve Neden Önemlidir? Cildine bakım yapan geleceğe bakım yapmış olur demek yanlış olmaz. Çünkü cildi sağlıklı duran bir insan yaşlı da durmaz. Yaşınız kaç olursa olsun cildinize iyi bakarsanız daha canlı, genç, sağlıklı ve dinamik durabilirsiniz. Doğru adımlarla ve doğru ürünleri kullanarak bu mümkün.

Cilt Bakımına Nasıl Başlanmalı?

Öncelikle cildinizin nasıl olduğuna karar vermelisiniz. Bölgesel yağlılık varsa cildiniz karmadır. Kızaran bir cilt ise hassastır. Neredeyse tüm yüzünüz yağlanıyorsa yağlı ve cildiniz sürekli kuruyor soyuluyor ise kurudur. Cilt tipini bilmek en önemli adımlardan biridir.

Cilt Bakımında Hangi Adımlar Uygulanmalı?

Cilt tipinizi bulduktan sonra ilk olarak makyajınız varsa makyaj temizleme suyu kullanmalısınız. Makyaj yapmasanız bile cildinize her gün düzenli olarak güneş kremi kullanırsanız güneş lekelerinden kurtulmuş olursunuz. Akşam eve geldikten sonra güneş kremini de makyaj temizleme suyuyla temizlemeyi unutmayın. Daha sonra yüz temizleme jeli ile yüzünüzü yıkamalısınız. Cilt ürünlerinde fiyat olarak daha ucuza mümkün olduğunca kaçılmamalıdır. Ucuz ürünler içerik bakımından kötü olabildiği için cildinizi kurtarmak yerine daha da kötü hale sokabilir. Cildinize masraf edinmekten kaçınmamaya çalışın. Güzel bir ürün alırsanız fondötene bile ihtiyaç kalmayabilir. Ayrıca yüze tek seferde çok fazla ürün kullanmak da cildinizi yıpratır. Olabildiğince sade ve düzenli bir rutin oluşturmalısınız. Temizleme jelinden sonra yüzünüze tonik uygulayabilirsiniz. Gül suyu gibi saf maddeler de tonik olarak tercih edilebilir. Sonrasında varsa yüz serumu yoksa direkt olarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem ve gözaltı kremiyle rutininizi tamamlayabilirsiniz. Unutmayın ki tüm ciltler nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Haftada 2 kez yaprak maske veya siyah nokta, gözenek maskesi uygulayabilirsiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Desteklenmelidir?

Cilt bakımınızı bol bol su içerek, düzenli beslenerek, makyaj fırçalarınızı düzenli şekilde temizleyerek, yastık kılıflarınızı da düzenli değiştirerek destekleyebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu