Teknoloji

En İyi Oyun Yapan Programlar Hangileridir?

En İyi Oyun Yapan Programlar Hangileridir? İyi bir oyun yapma programı hayallerinizi oyunları bilgisayar ekranına taşıyabilir. Oyun geliştiriciler bu programlar hakkında sürekli olarak araştırma yapıyor. Oyun geliştirme sektörü büyüyen sektörlerden bir tanesidir.

En İyi Oyun Yapan Programlar Hangileridir? Oyun yapma programları bu alanda kariyer yapmak isteyenlere yardımcı oluyor. Dünya üzerinde bilinen bir çok oyun programı yer alıyor. Bu programlar üzerinden dilediğiniz tarzda oyunlar hazırlayabilirsiniz. Bazı oyun programlarına ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Ücretli olan oyun programları ise belirli bir kazanç sonrasında sizlerden ücret talep edecektir. Şimdi hep beraber bu oyun programlarını inceleyelim.2021 yılının en iyi oyun geliştirme programlarına göz atın.

GDevelop

GDevelop tarayıcı üzerinden oyun yapma desteği veriyor. Başlangıç ekranında ara yüz biraz karmaşık gözükse de oyun yaparken ihtiyacınız olan tüm desteği sunuyor. 3D oyun yapma imkanı sunan programın eğitim videolarını izleyerek hemen oyun yapabilirisiniz.

Stencyl

Mobil ve bilgisayar oyunları yapmanızı sağlayan Stencyl 2D oyun geliştirme programlarından bir tanesidir. PC oyunlarını tasarlarken ücretsiz destek veren Stencyl mobil oyun için ücretli versiyonundan hizmet veriyor.

Unity

Dünyanın en çok bilinen oyun programlarından biri olan Unity 2005 yılından beri hizmet veriyor. Bir çok işletim sistemiyle uyumlu oyunları Unity üzerinden yapabilirsiniz.  Asset Store bölümünden görsel ara yüzler, temalar ve 3D modeller satın alabilirsiniz.

CopperCube

Kod bilgisine sahip olmadan oyun yapabilirsiniz. Özellikle 2D oyun geliştirmelerinde kullanılan oyun 3D oyun desteği de verebiliyor. Bir çok işletim sistemine uygun oyunlar geliştirebilirsiniz.

Armony

Armony ücretsiz oyun programlarından bir tanesidir. Hexa görsel programlama dilini kullanan platform aradığınızı sizlere sunuyor. Açık kaynaklı olması nedeniyle başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Unreal Engine 4

Eğer en iyi oyun yapma programı hangisidir? Sorusuna pek çok kişi Unreal Engine cevabı verecektir. Oyun programları arasında en eski programlardan biridir.  Platform üzerinde 2D ve 3D oyunları kodlama kullanmadan yapabilirsiniz. C++ programlama dilini kullanan uygulama Blueprint görsel ara yüzünden destek alıyor. Farklı tipte oyunları Unreal Engine 4 üzerinden yapabilirsiniz. Masaüstü ya da mobil için farklı türde oyunlar hazırlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu