Eğitim

İngilizce Öğrenmede Bilinmesi Gereken Önemli 6 İpucu

İngilizce Öğrenmede Bilinmesi Gereken Önemli 6 İpucu! Günlük hayatta bile birçok alanda rastladığımız İngilizce öğrenmek, iş hayatında altın değerinde.

İngilizce Öğrenmede Bilinmesi Gereken Önemli 6 İpucu! İngilizce öğrenmek istiyorum ama nasıl öğreneceğimi bilmiyorum dediğini birçok kez duyacaksınız. Bugünün makalesinde, İngilizce öğrenmek için ücretsiz ipuçları vereceğiz.

1-İngilizce Öğrenmek, İngilizce Konuşmak İstiyorum

En önemli tavsiye, hatta bir zorunluluk olarak, öğrenmeye istekli olmanızdır. Çünkü sen öğrenmek istemedikçe kimse sana İngilizce öğretemez. Zihinsel olarak hazırladığınızdan emin olun. İngilizce konuşamıyorum diyerek ilk zorluktan vazgeçmeyin.

2-Bir İngilizce Öğrenme Programı Yapın

Arkadaşlar her işte olduğu gibi yabancı dil öğrenme aşamalarında da bir öğrenme programı olmalıdır. Pistsiz bir gemi gibi sürüklenmek yerine, bu konuda yıllardır eğitim almış uzmanların hazırladığı programları takip edin. Bunu yapmak için, bir kitap satın almanız veya birim birim BBC Learning gibi çevrimiçi bir platformu takip etmeniz gerekir.

3-İngilizce Dizi Ve Film İzleyin

İnternet üzerinden dizi ve filmleri çok zorlanmadan izleyebilir ve dinleyebilirsiniz. Buradaki altın nokta şudur. Bir bebeğin konuşmayı öğrenirken sadece dinlediğini hayal edin. Dilbilgisi veya endişe duymadan dinleyin ve böylece ana dilinizi öğrenin. Sen de İngilizce öğrenmek isteyen bir bebeksin. Uzun süre İngilizce dinlemek zorundasın.

4-Bir Kelime Defteri Tutun

Bir şey öğrenirken yazma eylemi öğrendiklerinizi daha kalıcı kılar. Kelimeleri yazacağınız bir defter alın ve sistematik olarak tekrar edin. Aylar ve yıllar sonra hangi kelimeleri yazdığınızı, ne kadar kolay olduğunu görecek ve kaydettiğiniz ilerlemeyi kolayca göreceksiniz.

5-İngilizce Öğrenmek İçin Konuşma Pratiği Yapın

İngilizce hakkında çok şey duydunuz ve öğrendiniz. Şimdi konuşma zamanı. İnsanlar herhangi bir şey hakkında konuşmakta zorlanırlar. Hata yapmaktan korkmayın. Kendinizi ülkemize gelen ve Türkçe konuşmaya çalışan ve yoluna devam eden turistler olarak düşünün. Konuşma pratiği yapmak için profesyonel yardım alabilir veya Skype gibi İnternet programlarını kullanabilirsiniz.

6-İngilizce Kitaplar Okuyun

Zamanla İngilizce öğrenmeye başladıkça yabancı dilde kitap okumanın size farklı bir zevk verdiğini göreceksiniz. Okumayı asla bırakmayın. Zaman geçtikçe akademik bir kitap, bir roman okuyacaksınız ve şu ayrımı yapabileceksiniz. Bir kitabı yazıldığı dilde okumak, duygu ve düşünceleri daha net hissetmek paha biçilmez bir zevktir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu