Güzellik

Evde Hatmi Çiçeği İle Cilt Maskesi Yapımı

Evde Hatmi Çiçeği İle Cilt Maskesi Yapımı Nasıldır? Hatmi çiçeği, pek çok hastalığın şifası için kullanılan bir bitkidir. Özellikle vücutta rahatlık ve zindelik veren bu bitkinin mucizevi bir çok faydası vardır.  İşte hatmi çiçeği ile evde kolaylık yapabileceğiniz cilt maskesi tarifi yazımızda..

Evde Hatmi Çiçeği İle Cilt Maskesi Yapımı Nasıldır? Astım ve solunum yolu problemleri olan kişiler için, çayı yapılıp içilen hatmi çiçeğinin, son yıllarda yapılan araştırmalar sayesinde değeri de daha çok bilinmeye başlandı. Özellikle içeriğinde cilt için en yararlı aminoasitlerden olan licithin ve asparagin olduğu tespit edilince, cilt için yenileyici ve onarıcı etkileri olduğu anlaşıldı. Evde yapılan güzellik maskeleri içinde ilk sıralarda yerini alan hatmi çiçeği ile cilt maskesi uygulamaları, oldukça başarılı sonuçlar verdi. İçerisindeki aminoasitler sayesinde, yaşlanma etkilerini yavaşlatan ve hücreleri yenileyen bu maske sayesinde, sonuçlardan memnun kalacaksınız.

Hatmi Çiçeği İle Cilt Maskesi Malzemeleri

30gr kuru hatmi çiçeği

1 tatlı kaşığı limon suyu

2 çay kaşığı mısır nişastası

1 tatlı kaşığı bal

1 çay bardağı su

Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli

Maskemizi yapmaya başlamadan önce, hatmi çiçeklerini küçük parçalara ayırmak için keselim. Bu işlemi bir makas yardımı ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Daha sonra mısır nişastası ve su ile birlikte, kısık ateşte pişirelim. Kaynamaya başlayınca kıvamı koyulaşacaktır. Kıvamı koyulaştıktan sonra ocaktan alarak, soğuması için bekleyelim. Hazırladığımız karışım soğuduktan sonra diğer bütün malzemeyi de ekleyerek iyice karıştıralım. Maskeyi yüzümüze uygulamadan önce, 5 dakika yüzümüzü buhara tutarak gözeneklerini açalım. Bu sayede, maskenin cilde iyice nüfus edip, en iyi şekilde etkilemesi sağlanacaktır. Daha sonra maskeyi uygulayarak 20 dakika bekleyelim ve soğuk su ile yıkayalım.

Hatmi çiçeği ile cilt maskesi uygulamalarından bir süre sonra, cildinizdeki kırışıklıkların ve yaşlılık izlerinin azaldığını gözle görebilirsiniz. Evde yapılan güzellik maskeleri arasında hatmi çiçeği maskesi, tartışılmaz en iyilerinden biridir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu