Moda

Farklılık İçin Bazı İpuçları

Farklılık İçin

Zaman hızla akıp gidiyor ve dünya sürekli bir değişim halinde. İçinde bulunduğumuz bu çarkta her dakika yeni şeyler keşfediliyor. Her seferinde önümüze farklı şeyler konuluyor. Moda da içinde bulunduğumuz bu çarkın bir parçası. Her gün yeni tarzlarla, yeni modellerle önümüze çıkıyor moda ve ister istemez hepimiz modanın içindeyiz. “Yok, ben modayı takip etmiyorum.”, “Ben sevmiyorum öyle şeyleri.” Gibi sözler de söylense bu durum yadsınamaz bir gerçekliktir.

Moda denilince insanların aklına hep pahalı ve gösterişli şeyler geliyor. Aslında bakıldığında çok ucuza güzel kombinler yapılarak moda takip edilebilir.

Örneğin semt pazarlarına ara sıra uğranıldığında görülüyor ki çok ucuza trend olan parçalar çok rahat bulunabiliyor. Semt pazarlarını sakın hafife almayın inanılmaz parçalar bulunabiliyor.

Dolabınızdaki kıyafetlerinizi sürekli aynı parçalarla kombinlemeyin. Eminim gözünüzden kaçan, doğru dürüst giymediğiniz birçok parça vardır. Onları farklı kıyafetlerle kombinleyebilirsiniz.

Giydiğiniz kıyafetinizi bambaşka renkteki bir aksesuarla birleştirin. Tercih edeceğiniz renk kıyafetinize zıt bir renk olursa daha hoş bir görüntü oluşur. Bu aksesuarlar kıyafetinize göre fular, tozluk, kolluk, saç bandanası, kemer gibi birçok parça olabilir.

Moda dediğiniz kavram farklılıkların kavramıdır. Bu yüzden de yaptığınız her farklılık size değişik hava katacaktır. O gün taktığınız bir halhal bile tarzınızı değiştirmeye yetecektir. Bu nedenle hiçbir zaman küçük parçaları hafife almayın. Küçük parça diye önemsemediğimiz şeyler emin olun bazen günün kurtarıcı parçası olabilir.

Unutmayın siz kendiniz için giyiniyorsunuz farklı seçimleriniz sizi siz yapanlardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu