Dekorasyon

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

Eğer küçük bir banyoya sahipseniz küçük banyolar için dekorasyon fikirleri size oldukça yardımcı olacaktır. Bu fikirlerden faydalanarak banyonuzun küçük olmasına rağmen kullanışlı beşik alanlar oluşturabilirsiniz. Yapacağınız yaratıcı uygulamalar sayesinde banyonuzdaki her boş alanı kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Fonksiyonel mobilya parçaları küçük banyolarda işe yaramaktadır. Aynalı dolap kullanılan banyoda depolama alanı kazanılabilir. Klozet ile lavabonun yan yana olduğu banyolarda lavabo tezgahına denk gelecek yükseklikteki bir raf klozet üzerine yerleştirilebilir. Bu sayede hem bütünsel bir görünüm elde edilir hem de klozetin üzerinde depolama alanı elde edilmiş olur.

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük aynalar kullanmak küçük banyolar için her zaman daha büyük göstermektedir. Bunun dışında üç boyutlu duvar kağıdı kullanarak da yine küçük banyolarınızı daha büyükmüş gibi gösterebilirsiniz. Duvar kağıtlarının banyolarda kullanılması halinde ana duvarın tercih edilmesi ve suya dayanıklı duvar kağıtlarının kullanılması tercih edilmelidir.

Küçük Banyolar İçin En İyi Fikirler

Eğer banyonuzda ayaklı bir lavaboya sahipseniz lavabo ayağının yanındaki boşlukları kullanarak bir başka depolama alanı oluşturabilirsiniz. Böylece banyonuz küçük olmasına rağmen hem daha düzenli bir görünüme sahip olursunuz hem de daha geniş bir görünüm elde edersiniz. Tavanda kullanacağınız aydınlatma seçeneklerinin dışında dolap üzerinde veya dolabın alt tarafında led aydınlatmalar kullanılarak daha ferah ve aydınlık bir ortam sağlanabilir. Ayrıca açık renkli banyo yapı aksesuarlarını kullanarak istenilen görünüme ulaşılabilir.

Büyük paralar harcayarak istenilen sonuçtan çok uzak bir performans elde etmek yerine eğer akıllı ve makul tercihler yapılırsa çok fazla para harcamadan küçük bütçeler ile küçük  banyolar için istenilen dekorasyon yapılabilir. Böylece küçük banyoların dekarasyonu sırasında elde edilmek istenilen sonuçlara ulaşmak daha kolay ve daha zahmetsiz olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu