Diyet

Maydanoz Kürü İle Zayıflama

Maydanoz kürü ile zayıflama yöntemi son dönemlerde birçok kişi tarafından uygulanan zayıflama yöntemidir. Kilolarıyla başı dertte olan kişiler bu kürü deneyerek yağlarını yakabilir.

Maydanoz, en sağlıklı ve faydalı bitkilerden biridir ve maydanoz kürü ile zayıflamak isteyen kişiler için de çok faydalı bir zayıflama kürüdür. Antioksidan özelliği olan maydanoz, pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar, bağışıklığınızı güçlendirir ve kilo vermenize yardımcı olur. Metabolizma hızlandırıcı yiyeceklerden biri olan maydanoz sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Maydanozun içerisinde bulunan fitokimyasallar sayesinde vücudunuzda bulunan ödemi dışarıya atar ve yağ yakıcı özelliği bulunur.

Maydanoz Kürü Tarifi Nedir?

Malzemeler: Yarım demet maydanoz, taze sıkılmış 1 adet limon suyu, 1-2 su bardağı su

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırıp robota atarak sıvı hale getirin. Hazırladığınız anda tüketirseniz daha yararlı olacaktır. Çünkü vitamin değeri açısından daha zengin olacaktır.

Maydanoz ve limon kürünü sabah kahvaltı yapmadan 15-20 dakika önce tüketin. Bu kür sayesinde ödemleriniz gider. Diyet yaparken kilo vermeniz durduysa, ödem atamıyorsanız, bağırsaklarınızda sorun varsa bu kür çok yararlı olacaktır.

Günümüzde sıklıkla karşılaştığımız hastalıklardan birisi de karaciğer yağlanmasıdır. Karaciğer yağlanması birçok hastalığa da sebebiyet verebilir. Uyandığınız zaman yorgunluğunuzu atamamış hissediyorsanız karaciğer yağlanması olabilir. Karaciğer yağlanması hormonları bozar ve kan şekerinizi yükseltir. Maydanoz kürü ise karaciğer yağlanmasının tedavisi için tüketebileceğiniz bir kürdür. Karaciğer yağlanması için maydanoz kürü kullanacaksanız eğer 3-4 gün ara vererek 1 ay boyunca kullanabilirsiniz.

Tükettiğiniz besinlere dikkat ederek ve maydanoz kürünü 1 hafta boyunca tüketmeniz 1 haftada 2 kilo vermenize yardımcı olabilir. Maydanoz suyu ile verdiğiniz kilolarınızı korumanız da mümkün ve maydanoz kürü sayesinde hareketsiz bölgelerinizde olan yağlardan da kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu