Dekorasyon

Rahatlatan ve Coşturan Dekorasyon Yapının Bütünleşmesi

Rahatlatan ve Coşturan Dekorasyon Yapının Bütünleşmesi! Dekorasyonun başarısı, renklerin birbirleri ile ortaya konulan uyumu ile doğru orantılı gösterilmektedir. Yaşamın her anında ve her alanında renk uyumu oldukça büyük bir öneme sahip bulunmaktadır.

Rahatlatan ve Coşturan Dekorasyon Yapının Bütünleşmesi! Evlerin ya da iş yerlerinin dekorasyon işlemlerinde başta olmak üzere, günümüz insanları üzerlerine giydiği kıyafetlerde de renk uyumu aramaktadır. Duvarları süsleyen ve hareketlendiren bir ya da birden fazla rengin kullanılması ile ortaya çıkan uyum, değişimin başarısını göstermektedir. Doğru renk tonlarının tercihi ile mükemmel özellikte dekorasyon ahengi yakalana bilmektedir.

Dekorasyon Renk Uyumunda Zıtlıkların Ahengi

Dekorasyon işlemlerinde bazen renk uyumu esnasında zıt karakterler kullanılarak da, gerekli ahenk sağlana bilmektedir. Özellikle kontrast renklerin seçimi ve zıt karakterlerin birbiriyle uyum yakalanması, imkan dahilinde hareketler olarak görülmektedir. Yaşam alanlarına rengini veren uygulamalar, hem çözüm yolu üretmekte hem de dekorasyon önerisi olarak insanların karşısına sunulmaktadır. Hemen her devrin moda akımı olarak ortaya çıkan ve duvar üstünde çift renk dokusu olarak kullanılan yaklaşım, uyum ile harika görsellik oluşturmaktadır.

Yaşam alanının dekorasyonunda kullanılmak istenen çift renk kombinasyonu, yaşam alanına hem ince bir zarafet hem de çarpıcı bir kontrast katmaktadır. Duvarların iki renkli olarak boyanması esnasında farklı tonlarla birbirlerine geçişinin sağlanması, renklerin ortama yumuşak bir doku kazandırması anlamına gelmektedir. Bu renklerden birinin hem canlı hem de enerji ile dolu bir renk olması, durumu daha da farklı bir noktaya çekmektedir. Diğer rengin olabildiğince dingin ve sakin bir yapıda olması ile aralarında sağlanacak yumuşak bir bağlantı sayesinde ortamı yumuşatmak tasarımcının elinde olan bir seçenek olarak gösterilmektedir.

Sarının Canlılığı ile Grinin Sakinliği

Çift renk uyumunun en harika örneklerinden birini, sarı rengin canlı yapısı ile gri rengin sakinliği gösterilmektedir. Dekorasyon çeşitleri arasında çok fazla beğeni kazanılan sarı ile gri çizgileri, modern bir tarzı yansıtmaktadır. Sarının coşku veren özelliğini grinin rahatlatan yapısı dengelemektedir. Zira güneşin formlarından olan sarı ve alt tonları, enerjinin tazelenmesi ile rahatlama ve mutluluk vermek gibi etkilere sahip bulunmaktadır. İnsanların bilinç altlarında hem rahatlama hem de mutluluk verme gibi etkileri ile bilinmektedir. Gri ile kombine edilerek ortamların sofistike bir hal alması sağlanabilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu