Güzellik

Saç Dökülmesine Neden Olan Sebepler

Saç Dökülmesine Neden Olan Sebepler

Saçlarınız çok mu dökülüyor, peki sebebini biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise sizlere belki sebebini ve neden bu kadar döküldüğünü bulmanıza yarabilir. Özellikle günlük olarak yaptığınız fakat saçlar için zararlı olduğunu bilmediğiniz pek çok sebep karşımıza çıkabilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

1-Saçları Sıkı Toplamak; Saçları sıkı şekilde atkuyruğu ya da farklı bir şekilde sürekli olarak toplamak saçlarınızın dökülmesine neden olur.

2- Çok sıcak su ile Yıkamak; Bu yalnızca saç dökülmesine neden olmaz saçları kurutarak mat görünmesine de neden olur. Kesinlikle yapmamanız gereken bir şeydir.

3- Klor; Özellikle havuza sık girenler ve saçlarını havuzdan çıktıktan sonra iyice yıkamayanlar saçlarınız bu yüzden dökülüyor olabilir. Çünkü klor maddesi özellikle güneşin sıcağı ile birleşince saç dökülmelerine neden olur.

4- Yastık Kılıfı;  Devamlı olarak üzerinde uyuduğunuz yastık kılıfınız saç dökülmesine neden olabilir. Özellikle saten dışındaki tüm yastık kılıfı kumaşları saçların dökülme nedenleri olur. Bu nedenle saten yastık kılıflarını tercih etmenizi öneririm.

5- Saçları oval şekilde şampuanlamak; Saçlarınızı şampuanlarken parmaklarınızla geriye, öne doğru iterek köpürtmeniz daha sağlıklı bir şampuanlama şeklidir. Oval şekilde köpürtülen saçlar daha çabuk dökülür.

Eğer bu sebeplerden birini bile yapıyorsanız değiştirerek zamanla saçlarınızda ki değişimi gözlemleyin. Kesinlikle saç dökülmesini önlemek için yapılacak en doğru yollar dökülmeyi sağlayan etkenlerden geçer.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu