Teknoloji

Samsung Galaxy S22 Ultra Hakkında Merak Edilenler

Samsung Galaxy S22 Ultra Hakkında Merak Edilenler! Dünyanın en çok tercih edilen teknolojik ürün üreticisi Samsung firması yeni çıkacak olan Samsung Galaxy S22 Ultra telefonunu tanıttı.

Samsung Galaxy S22 Ultra Hakkında Merak Edilenler! Samsung Galaxy S22 Ultra Samsung firması en çok tercih edilen telefon modellerinden olan Galaxy ailesine her yıl yeni üyeler eklemeye devam etmekte. Bunlar arasında en çok merakla beklenen Galaxy telefon serisine eklemek istediği S22 serisi için geçtiğimiz günler de yeni bilgiler ekleniyor. Özellikle önceki haftalar yeni çıkacak bu ürün hakkında resmi bir açıklama da yapılmasa bile birden fazla birçok bilgi sızdırılmaya başladı. Ancak bu durum kullanıcıları bir hayli etkilemeye başladı.

Galaxy S22 Ultra Arka Kamera Özellikleri

Teknolji ürünlerini tanıtan bir blog olan Ice Universe isimli Twitter hesabının paylaştığı bir gönderi ile Samsung Galaxy S22 Ultra telefon modelinin arka kamerasında yer alan teknik özelliklerle ilgili bilgi verilmeye başlandı. Özellikle burada kaynağın vermiş olduğu bilgilere bakacak olursak Samsung Galaxy S22 Ultra akıllı telefon da dört kamera ile satışa sunulacak bunun yanı sıra bir önceki modelde yer alan 108 Megapiksel HM3 olan ve aynı zamanda 1/1.33 inç boyutuna sahip olan sensöründen daha üstün bir sürüm ile satışa sunulmuş olacak.

Ayrıca piksel yoğunluğu da 0.8 Mikrometre olmasıyla birlikte bunun yanı sıra bir f/1.8 diyafram ile desteklenmektedir. Özellikle bunlar arasında görüş alanı da 85 derece genişliğinde olacaktır. Özellikle bunlar arasında geniş açılı lens olarak12 Megapiksel Sony sensörünün 0.6 katı ve sensör boyutu 1/2.55 inç, piksel yoğunluğu da 1.4 Mikrometre olacağı söylenmektedir. Twitter hesabında yapılan son açıklamaya göre ise geniş açılı lens açıklığı da f/2.2 ve aynı zamanda görüş alanı 120 derece genişliği ile satışa sunulacaktır.

Galaxy S22 Ultra Hakkındaki Diğer İddialar

Elde edilen bilgilere göre Samsung Galaxy S22 Ultra aynı zamanda6.8 inç 2K AMOLED ekrana sahip olacak. Ayrıca ekran parlaklığı ise 1800 nit olacağı söyleniyor. Bu parlaklık oranı diğer telefonlarla karşılaştırıldığı zaman rekor niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Elde edilen bilgilere bakarsa bu yeni telefonun şimdiden merakla beklendiğini söyleyebiliriz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu