Anne-Çocuk

Sütünüzün Artırılmasını Sağlayacak 10 Tavsiye

Sütünüzün Artırılmasını Sağlayacak 10 Tavsiye! Sütünüzü artıracak 10 tavsiye alanında özellikle bebek sahibi olan annelerin işine gelebilecek etkili yöntemler vardır. Peki bu yöntemler nelerdir? sorusunun cevabı yazımızda..

Sütünüzün Artırılmasını Sağlayacak 10 Tavsiye nelerdir? Sütünüzü artıracak 10 tavsiye ile şimdi daha kısa süre içinde sütünüzü çoğaltmanın yolları ile tanışabilirsiniz.

1) Su Tüketmek

Bol bol su tüketerek sütünüzün artmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu yolla kısa sürede sütünüzde artış yaşanacaktır.

2) Diyetten Uzak Durmak

Doğumdan sonra aşırı kilo ortaya çıkabilir. Ancak emziren anneler için diyet yapmamak gerekir.

3) Protein Almak

Bol bol protein tüketmek de süt oluşumu için önem taşır. Sütünüzü artıracak 10 öneri alanında bunlara uyulabilir.

4) Meyve Tüketmek

Meyve tüketmek de süt oluşumuna katkı sağlar. Özellikle mevsimine göre tüketim sağlanabilir.

5) Et ve Süt Ürünleri Tüketmek

Et ve süt ürünleri tüketerek de süt oluşumuna katkıda bulunabilirsiniz. Taze olacak şekilde tüketim ortaya konulabilir.

6) Kalsiyum Almak

Kalsiyum sadece kas ve kemikler için değil süt oluşumu için de ön plana çıkan bir besin değeridir. Kalsiyum tüketerek süt oluşumuna katkıda bulunabilirsiniz. Sütünüzü arttırmanın yöntemleri arasında kalsiyum çok önem taşır.

7) Şekerli Yiyeceklerden Uzak Durmak

Şekerli yiyeceklerin süt yaptığı düşünülür. Ancak şekerli yiyecekler süt yapmaz. Yani bu yanlıştır. Bu yüzden aşırı şekerli olan besinlerden uzak durulabilir. Özellikle sütün azalmaması için çok şekerli tüketmemek gerekir.

8) Tahıl Tüketmek

Tahıl tüketmek süt arttırmada çok önemli bir alanı temsil eder. Tahıl tüketerek sütünüzü kısa süre içinde arttırabilirsiniz. Tahıl ile süt daha doygun bir hale de dönüşür.

9) Bol Dinlenme

Bir anne için bol bol dinlenmek her zaman süt oluşumuna katkı sunar. Siz de doğumdan sonra çok yorulmadan bol bol dinlenirseniz eğer bebeğinizin süt ihtiyacını daha rahat karşılayabilirsiniz.

10) Stresten Uzak Durma

Stres sadece süte değil sağlık için birçok şeye etki eden bir durumdur. Siz de stresten uzak durarak sütünüzün kaybedilmesinin önüne geçebilirsiniz. Stres doğrudan sütün kesilmesine etki eder. Sütünüzü arttırmanın çareleri arasında özellikle stresten uzak durmak ve strese neden olan şeylerden de uzak durmak gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu