Dekorasyon

Temizlikte Yardımınıza Koşacak 7 Hile

Daha hijyenik alanları sunabilmek için temizlikte yardımınıza koşacak 7 hileden yararlanarak sizde yaşam bölgelerinizin standartını en iyi şekilde yükseltebilirsiniz.

Banyo Temizliği

Eşit oranlarda hidrojen peroksit ve su çözeltisi karıştırılması gerekmektedir. Daha sonra ise tüm sararmış kirli bölgeler ovularak banyo ve tuvaletlerin daha hijyenik olması düşünülebilir.

Fayans Temizleme

Fayans araları üzerinde oluşan kirli bölgeler sararma ortaya çıkararak zeminin daha kirli görünmesine neden olmaktadır. Bir mum yardımı sayesinde fayans araları temizlenerek daha beyaz zeminler elde edilmektedir.

Kireç Giderme

Klozet kenarları üzerinde yer alan kirecin giderilmesi için eşit oranlarda sitrik asit, mısır nişastası ve hardal tozu bir araya getirilerek klozet kireçlerinin ovulması gerekir. Böylece daha temiz ve daha beyaz klozet temizlenmektedir.

Fırın Temizleme

Yağ partiküllerine maruz kalacak olan fırınların temizliğinde yine sirke kullanımı oldukça köklü bir çözüm sunabilmektedir. Bir süngere bir miktar sirke dökülmekte ve ardından fırının silinmesi sağlanmaktadır.

Çamaşır Makinesi Temizleme

Hemen hemen sürekli olarak çalıştırılan çamaşır makinelerinin temizliği konusunda yine etkili temizlik fikirlerinden yararlanılmaktadır. Beyaz sirke genel olarak çamaşır ve bulaşık makinelerinin temizlenmesinde etkili olmaktadır. Deterjan gözüne koyulacak olan sirke makinelerin daha beyaz kalmasını sağlamaktadır.

Yatak Modellerini Temizleme

Yatakların toza maruz kalması nedeniyle solunum yolları bölgesinde rahatsızlıklara neden olmaktadır. Her mevsim geçişlerinde yatakların tazelenmesi büyük bir önem taşımaktadır. Yapılması gereken ise toz sodanın yata bölgeleri üzerinde serpilerek yarım saat bekletilmesinin ardından süpürülmesi gerekmektedir.

Kumaş Lekelerini Temizleme

İnatçı lekelerden kurtulabilmek adına çözüm olarak su bardağı su içerisine 1 çay kaşığı kadar tuz karıştırarak kumaş lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bununla beraber bulaşık deterjanı ile de kanepe kumaşlarının silinmesi ile lekelere çözüm bulunur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu