Sağlık

Vajinal Akıntı Sebepleri Nelerdir, Nasıl Geçer?

Vajinal Akıntı Sebepleri Nelerdir, Nasıl Geçer? Çoğu kadının muzdarip olduğu sorunlardan birisi olan vajinal akıntı tedavisi olan bir durumdur. Bu yazımızda vajinadan gelen kötü akıntı sebepleri nelerdir, nasıl geçer sorusunu irdeleyeceğiz

Vajinal Akıntı Sebepleri Nelerdir, Nasıl Geçer? Sorusunu önemli vajinadan kaynaklı sorunları gidermek için kadınlar tarafından sorulan sorulardan birisidir. Yaşanan bu tür sorunlarda vajinadan kaynaklı olarak görülen kötü akıntıları gidermek açısından birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Vajinada görülen akıntılar genç yaşta başlayıp ileri yaşlara kadar da sürebilen bir durumdur. Bunun yanı sıra olumlu veya olumsuz iki yanı vardır. Bizler de bu yazımızda vajinadan gelen olumsuz yani kötü akıntının sebeplerini ele alıyoruz.

Vajinal Akıntı Ne Zaman Olur?

Vajinada yaşanan akıntı çoğu kez vajinal bölgede yaşanmaktadır ve burada yaşanan akıntı da tamamen normal olarak görülmektedir. Ayrıca burada yer alan adet döngüsünde de zamanın yanı sıra aynı zamanda kokusu, rengi ve miktarı değişkenlik göstermektedir.

Görüldüğü zamanlar daha çok hamilelik dönemlerinde, yumurtlama dönemlerinde ve cinsel birliktelik zamanlarından çokça kez görülmektedir.

Vajinal Akıntı Ve Koku Nedenleri

Vajinal akıntı her kadında görülmektedir. Üstte de söylediğimiz gibi bu sorunun olumlu ve olumsuz nedenleri olabilir fakat burada daha çok renk, koku veya tutarlılık normalden çok farklı bir görünüme sahipse özellikle buna bağlı olarak da vajinal kaşıntı ve yanma gibi bir histe bulunuyorsa bir vajinal enfeksiyondan kaynaklı ya da başka bir durumdan kaynaklı olduğunu da düşünebilirsiniz.

Bunun yanı sıra vajinal akıntıların belli renkleri vardır. Eğer beyaz renkte ve peynirimsi kıvamda vajinal akıntı görülüyorsa burada korkmanız gereken bir durum yoktur. Vajinal akıntıların görülmesi gereken durumlar hamilelik, adet dönemi ve cinsel ilişki sırasında bu gibi yerlerin dışında aniden görülen vajinal akıntılar sorun oluşturmaktadır.

Sarı renkli vajinal akıntılar ise önemli sorunlara işaret edebilmektedir. Bu tarz bir vajinal akıntı sırasında enfeksiyondan kaynaklı olabilmektedir. Bunun yanı sıra yaşanan kahverengi vajinal akıntılar şeklinde de görülebilmektedir. Aynı zamanda bu vajinal akıntılar bakteri taşıdığı için kötü koku da yayabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu