Moda

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi

Yüz şeklinize göre gözlük seçimi konusunda dikkat ederek görüntü olarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. erkek ve kadın gözlükleri bu şekilde iyi görüntü verebilir.

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Nasıl Seçilir?

Kadınlarda ve erkeklerde  yüz şekline  göre gözlük seçimi  konusuna bakılırsa yüz şekli kalp olanlarda çok büyük olmayan ve çerçevesi belirsiz gözlükler işe yarayacaktır. Eğer kare bir yüz varsa  gözlük çerçevesi biraz daha belirgin olabilir. Ayrıca oval hatları olan gözlükler de işe yarayacaktır. Oval bir yüz hattı olan kişiler üst uç kısımları sivri gelen gözlük tasarımlarından ve polis gözlüğü tarzındaki gözlüklerden yararlanabilir. Yuvarlak hatlarda bir yüzünüz varsa üst çerçevesi daha geniş görünen ve camı dar olan gözlükler, ince iskeleti olan gözlükler ideal olabilir.

Gözlükleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz şekline göre seçilecek gözlükler  konusunda büyük ve küçük gözlüklerin kullanımıyla ilgili bir konuya daha önem vermek gerekir. Eğer yüzünüz küçükse, çok büyük gözlüklerden kaçınmak faydalı olur. Bunun yerine cam ve çerçevesi küçük kesim gözlükler işe yarayacaktır. Eğer normalden çok uzun ve ince yapılı yüzünüz varsa bu duruda büyük ve oval gözlükler kullanabilirsiniz. Keskin hatları olan gözlüklerden kaçınmak yüzün daha iyi görünmesini sağlayabilir. Hem gözlük hem de yüz hatlarınız keskin olursa kötü izlenim olabilir.

Güneş Gözlükleri Nereden Alınmalı

Güneş gözlükleri satın almak için dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır.  Örneğin mümkün olduğunca ucuz ve sokakta ucuzluk yerlerinde satılanlardan uzak durmanız gerekir. Bunun nedeni gözlük camlarının sağlığı olumsuz etkileyebilmesidir. Yani sadece görüntü olması için gelişigüzel gözlük almak yerine gözlükçülerden uzun süre sorunsuz kullanabileceğiniz garantili ürün alabilirsiniz. böylece güneş ışınları geldiği zaman göz sağlığınız olumsuz etkilenmez.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu