Teknoloji

Android Cihaz Nasıl Hızlandırılır?

Android cihazları hızlandırma konusunda bilmeniz gereken tüm detayları bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Android cihaz nasıl hızlandırılır? Sürekli kullanılan Android telefonlarının belleği kullanılan uygulamaların artıklarıyla dolmaya başlar. Bu geçici dosyalar telefonlarınızın yavaşlamasına neden olabilir. Zaman geçtikçe telefonlara ayrılan vakitte artmaya başladı. Sürekli kullanım telefonun bir süre sonra telefon geç reaksiyon vermesine neden olabiliyor. Son zamanlarda üst sınıf akıllı telefonlarda bile bu sorun görülebiliyor. Özellikle ekran kilidi açıldıktan sonra telefon bir süre yanıt vermiyor ya da uygulamalar arasında geçiş oldukça yavaşlıyor. Bu sorunlarla karşılaştığınız zaman telefonunuzu hızlandırmak gerekiyor. Bu yazımızda sizlere telefonu yavaşlatan etmenleri ve hızlandırma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Android telefonlar neden yavaşlar?

Android Telefonlar Neden Yavaşlar?

Android telefonların yavaşlamasının altında yatan temel nedenler;

  • Güncel olmayan Android sürümünü kullanıyor olabilirsiniz.
  • Depolama alanınız dolmuş olabilir.
  • Çok fazla uygulama yüklemiş olabilirsiniz.
  • Yeni uygulamalar telefonunuzu zorlayabilir.
  • İşletim sisteminin yükseltilmesi nedeniyle eski telefonlar yavaş çalışabilir.

Telefonu Hızlandırmak İçin Neler Yapabiliriz?

Telefonun yavaşlamasına neden olan bir çok etmen bulunuyor. Bazı adımları takip ederek telefonunuzu daha hızlı hale getirebilirsiniz. Peki, Telefonu nasıl hızlı hale getiririz?

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Sonlandırın

Cihazınızda bulunan gereksiz uygulamalardan kurtulun. Özellikle arka planda çalışan uygulamalar telefonu yavaşlatabiliyor. Bu sorundan kurtulmak için arka planda çalışan gereksiz uygulamalara son vermelisiniz.

Gereksiz Hafızadan Kurtulun

Android telefonları hızlandırmak için hafızada yer açmak gerekir. Depolama alanı dolan cihaz yavaşlamaya başlar. Telefonun hafızasını temizlemek için bu işlemi manuel olarak yapabilirsiniz.

Animasyonları Kaldırın

Telefon hızlandırma uygulamalarında yapmanız gereken en önemli işlemlerden biri animasyonları kaldırmaktır. Animasyonlar özellikle RAM alanını doldurarak cihazın yavaşlamasına neden olabiliyor. Cihazınızda bulunan bu fonksiyonları sona erdirerek Android telefonlarınızı hızlandırabilirsiniz.

Telefon nasıl hızlanır? Sorusunun cevabı pek çok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Telefon hızlandırma işlemlerinde çoğu kullanıcı temizleme programlarından destek alıyor. Bu tarz programların büyük bir bölümü cihazınızı yavaşlatır. Ayrıca bu uygulamaların virüs bulaştırma ihtimalleri de yer alıyor. Cihazınıza uygulama merkezlerinden Anti virüs ve benzeri temizleme programları yüklemenizi tavsiye etmiyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu