Diyet

Mide Gazlarına Ne İyi Gelir?

Fazla tüketilen yiyecekler nedeniyle bazen de çevresel faktörlerden dolayı mide de gaz oluşabiliyor. Oldukça rahatsız edici olan mide gazlarını bitkisel yöntemlerle tedavi etmek mümkün. Bugün sizlere mide gazlarına iyi gelen ve rahatlatan reçetelerden bahsedeceğiz…

MİDE GAZLARINA İYİ GELEN KARIŞIM

Mide gazlarına iyi gelen reçeteleri sıralamaya başlamadan önce en iyi karışımla sizlere yardımcı olalım. 30 gram kadar kimyon ile 20 gram kadar Tere otu 1 litre suyun içerisinde kaynatın. Mide gazı sorunu yaşadığınız sürede bu karışımdan bir.

MİDE GAZLARINA FAYDALI OLAN REÇETELER

Kişnişli ve karanfil karışımı çay da mide gazı için idealdir. Demre üzerinize olsun yetecek kadar kişniş ve karanfilden aynı miktar alın ve kaynatarak çay gibi için. Bunun yanı sıra semizotu tohumu kişniş Hindiba tohumu ve kereviz eden 20’şer gram olmak kaydı ile ağzı kapaklı temiz Bir şişenin içerisine doldurun. O malzemeleri daha sonra kullanmak için 10 gram kadar içerisinden alın ve bal ve sirke ilave ederek tüketin. Mide gazı sorunlarına iyi gelen diğer bir karışım ve saf arna karabiber Anason ve Çörek otunu kullanmak. Bu bitkiler bir arada da kullanılabilir hepsi ayrı ayrı da mide gazı sorununa iyi gelir.

MİDE YANMASINA NE İYİ GELİR?

Mide gazı gibi mide yanması da yiyecekler nedeniyle ortaya çıkabilen sorunlardan biridir. Mide yanmasına ne iyi gelir? Kavak ağacı dalı ile andız kökü ne aynı miktarlarda alarak kaynattıktan sonra mide yanması için içebilirsiniz. Şeker karnıyarık tohumu ve mürsafi bitkisi ne her gün ve gece bir arpacık olmak üzere karıştırarak kaynattıktan sonra içebilirsiniz. Bol bol ağaç kavunu tüketmek ve mide yanmasına iyi gelecektir.  Eğer bu yöntemler size acı geliyorsa Mide yanmasını Farklı bir yöntem olan bal şerbeti ile geçirmek mümkün. Zencefilli bir çay demleyerek mide yanması sorunu yaşadığını dönemlerde içebilirsiniz. Evinizde nar ekşisi bulunduruyorsanız hemen bol bol nar ekşisi yiyerek mide yanması sorununu geçirebilirsiniz.

MİDE BULANTISINA NE İYİ GELİR?

En sık sorulan sorulardan biri de mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı sorunu yaşıyorsanız en etkili çözüm bol miktarda nane suyu içmek olacaktır. Fakat mide bulantısına neden kaynaklandığını bilmek de önemli. Bu nedenle bu tarifleri uygulamadan önce bir doktora başvurmakta ve uzman görüşü almakta yarar var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu