Diyet

Kilo Vermenin En Kolay Yolu

Kilo vermenin en kolu yolu, Hızlı zayıflama yolları nelerdir? Çok su içmek kilo verdirir mi?

Kilo vermenin en kolay yolu, yiyecekleri uzun süre çiğnemeliyiz. Yemek yeme süremiz en az 20 dakika olmalıdır. Yapılan araştırmalarda besinleri uzun süre çiğneyen kişilerin, az çiğneyen kişilere göre ideal kilolarına daha yakın oldukları belirtilmiştir. Öğünlerde proteinlere yer vermek kilo vermede bizlere yardımcı olacaktır. Beyaz ekmek, hamur işi gibi besinler tükettiğimiz de kan şekerimizde ani dalgalanmalar oluyor. Yükselen kan şekeri bir anda düşüyor. Bu yüzden tekrar açlık hissediyoruz.

Kilo vermenin kolay yolları, lifli besinler tüketmeliyiz. Öğünlerimizde yer vereceğimiz lifli besinler daha uzun tokluk sağlayacak ve kalori alımını düşürmüş olacağız. Günlük 6-8 saatlik uyku bizim için önemlidir. Uyku düzenimize çok dikkat etmeliyiz. 6 saatten az uyuyan kişilerde kilo artışının gözlendiği yapılan çalışmalarda mevcut. Su içmeyi ihmal etmeyin. Çok acıkmadan sofraya oturalım. Düzenli yemek yiyelim. Çok fazla aç kaldığınız zamanlar şekeriniz düşer ve kendinizi kontrol etmek de zorlanabilirsiniz.

Hızlı Zayıflama Yolları Nelerdir?

Vücutta oksijenli bir ortam yaratarak düzenli yaptığınız egzersizin kalitesini arttırabilirsiniz. Verdiğiniz kilodan çok daha ince görünme şansına sahip olursunuz. Egzersizi daha uzun süre yapmak için 20 dakika da bir 250 ml. su içmelisiniz. İkindi öğünü en sağlıklı alternatiftir. Hızlı zayıflama yolları, bireylerin kilo vermek için uygulamaya çalıştığı kural 6 öğün kuralıdır. Sağlıklı bireylerin hiçbir zaman 6 öğüne ihtiyaçları yoktur. Öğün aralarında en az 3 saat, en fazla 6 saat arasında yemek yemeğe özen gösterirseniz metabolizmanız düzelir. Vücut enerji dengesini kurarak kilo kaybınız hızlanır.

Çok Su İçmek Kilo Verdirir Mi?

Çok su içmek kilo verdirir mi?, sağlıklı beslenseniz bile günde litrelerce su içerek kilo veremezseniz. Su içmenin amacı vücudun su dengesini korumak ve vücudunuzun çalışması için gerekli ortamı sağlamaktır. Günde 8 bardak su içmek yeterlidir. Kilo vermek değil, yağ yakışını arttırmak istiyorsanız eğer en az 13 su bardağı su içmelisiniz. Vücut direncinizi kilo verirken düşürmemek için en fazla 2 çay bardağı siyah çay içebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu