Burçlar

Burçlara Göre Diyet Programı Nasıl Olmalı?

Burçlara Göre Diyet Programı Nasıl Olmalı? Astrologlara göre, her burcun diyet programı farklı olmalıdır. Çünkü her burcun kilo alma nedeni farklıdır. Gezegenlerin konumu, güneş ve ayın etkileri her burcu farklı biçimde etkiler. Bu etkiler burçların kilosunda da etki gösterir.

Burçlara Göre Diyet Programı Nasıl Olmalı? Diyet programları çoğunlukla herkes için düzenlenen genel bir programdan oluşur. Ancak bazı insanlar diyet yapsalar bile kilo veremezler. Burcunuzun özelliklerini öğrenmek, neden kilo veremediğinizi anlamanıza yardımcı olabilir. Her burcun yemekle ilgili zevkleri ve özellikleri farklıdır. Burcunuzla ilgili bu özellikleri öğrenerek, kendinizi daha yakından tanıyarak, daha kolay kilo verebilirsiniz. Her burç, farklı yöntemler kullanarak kilo verebilmektedir. Burcunuzun nasıl daha kolay kilo verebileceğini öğrenerek bu bilgileri kilo verirken uygulayabilirsiniz.

Koç, Aslan ve Yay Burcu Diyet Programı

Koç, Aslan ve Yay burçları ateş grubu burçlarıdır. Bu gruptaki burçlar genellikle kilo sorunu yaşamazlar. Çünkü hareketli ve aktif olduklarından hızlı bir şekilde kalori yakarlar. Ateş grubundaki burçlar, karbonhidrat alımızı azaltarak daha kolay kilo verebilirler. Sabahları sağlıklı ve zengin bir kahvaltı, öğlen ve akşam az yemek, ateş grubu burçları için en ideal dite programıdır.

Boğa, Başak, Oğlak Burcu Diyet Programı

Toprak grubu burçları olan Boğa, Başak, Oğlak burçları, genellikle kilo almaya yatkın burçlardır. Kilo vermeye karar verdiklerinde ise uzun süredir kilolu oldukları için kısa sürede zayıflayamazlar. Kilo vermekte en çok zorlanan burçlar da toprak grubu burçlarıdır. Toprak grubu burçları kilo verebilmek için sağlıklı bir diyet programı uygulamalıdır. Aynı zamanda bu gruptaki burçlar daha fazla hareket etmeli, spor ve egzersiz yaparak kilo vermeye çalışmalıdır.

İkizler, Terazi ve Kova Burcu Diyet Programı

Hava grubu burçları olan İkizler, Terazi ve Kova burçları genellikle kilo problemi yaşamazlar. Hava grubu burçları, hareketsiz kaldıkları zaman kilo alma eğiliminde olurlar. Bu gruptaki burçlar, düzenli olarak yürüyüş veya egzersiz yaptıklarında, fazla kilolarından hızlı bir şekilde kurtulabilirler. Aynı zamanda bu gruptaki burçlar, belli bir diyet programı uygulayarak ve bu diyet programına sadık kalarak kolaylıkla kilo verebilirler.

Yengeç, Akrep ve Balık Burcu Diyet Programı

Su burçları olan Yengeç, Akrep ve Balık burçları kilo aldıklarında, bu aldıkları kilo genellikle yağ değil, ödemdir. Bu yüzden ödem atıcı besinlerle beslenmek ve yürüyüş yapmak, bu gruptaki burçların hızlı bir şekilde kilo vermesini sağlar.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu