Teknoloji

iPhone Telefonlarda Fotoğraf İsmi Nasıl Değiştirilir?

iPhone telefon modellerinde farklı işlemler gerçekleştirmek oldukça zordur. Bu anlamda fotoğraf ismi değiştirilmesi konusu oldukça zor olmaktadır

iPhone markası diğer Android kullanan markalardan farklı olarak kapalı kaynak kodu kullandığından dolayı kullanıcılarına birçok kısıtlama getirmektedir. Birçoğu güvenlik amaçlı olan kısıtlamalar çoğu zaman iPhone kullanıcılarını oldukça zorlamaktadır. Hatta bu durum çoğu zaman oldukça anlamsız gelmektedir. Bu sorunların başında da iPhone telefonların fotoğraf isimlendirmelerini sistem tarafından kendisinin otomatik olarak yapması gelmektedir.

Ve bu ismi değiştirmek son derece zor ve zahmetli olmaktaydı. Yeni yapılan güncellemeler sonucunda bunu yapmak daha kolay hale gelmiştir. İPhone kullanıcıları bu güncellemeden sonra iPhone telefonlarda fotoğraf ismi nasıl değiştirilir sorusunu internet üzerinden yoğun bir şekilde aramaktadırlar.

iPhone Telefonlarda Fotoğraf İsmi Değiştirme Aşamaları

Yeni güncellemelerden sonra farklı uygulamalar kullanmadan iPhone telefonlarda fotoğraf ismi değiştirme yapılabilmektedir. Bu değişiklik su şekilde yapılmaktadır;

  • İlk olarak iPhone telefonlar üzerinden herhangi bir fotoğraf edinin bu ister internetten indirme isterseniz de yeni bir resim çekinme şeklinde olabilmektedir.
  • Bu aşamanda sonra ise telefonda yer alan “Fotoğraflar”uygulamasını açın ve ismini değiştirmek istediğiniz fotoğrafa parmakla basılmalıdır.
  • Fotoğraf açıldıktan sonra ise paylaşma sekmesine basılmalıdır.
  • Alt kısımda yer alan Dosyalara kaydetseçeneğini tıklanmalıdır.
  • Açılan menü ekranında iCloud Drive içerisinden kayıt işleminin yapılmasının istediğiniz herhangi bir dosya seçilmelidir. Ve daha sonra bitti sekmesinde basılmalıdır.
  • Daha sonraki aşamada ise dosyalarım uygulamasına ulaşılmalıdır, burada isminin değiştirilmesini istediğiniz fotoğraflar bulunmalıdır.
  • Bu fotoğrafların üzerine basılı tutunve açılan yeni pencerede “Adını Değiştir” sekmesine basılmalıdır.
  • Daha sonra yeni isim yazılara bitti sekmesine basılarak iPhone modellerde fotoğraf ismi değiştirme işlemi başarılı bir şekilde sağlanmış olmaktadır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu