Teknoloji

Twitter Hesabı Temelli Olarak Nasıl Kapatılır?

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter hesaplarının çeşitli sebeplerden dolayı bir daha kullanılmamak üzere kapatılması mümkündür.

Twitter tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yoğun kullanıcı sayısına sahip bir sosyal medya platformudur. Ama günümüzde hem sosyal medya platformlarını sayısının artması hem de amacı dışında kullanılmaya başlaması ile birçok kişi bunlardan rahatsızlık duymaya başlamışlardır. Bu sebeple Twitter hesabının tamamı ile kapatmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu anlamda Twitter hesabı temelli olarak nasıl kapatılır sorusu hesabının kapatmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Sosyal medya platformlarında bazı yöntemlerde hesap kapatılmamakta geçici süre pasif hale getirilmektedir. Bu durumda özellikle hem profil bilgileri hala durmakta olup aramalarda da profil bilgileri görülebilmektedir. Oysa kullanıcıların çok büyük bir bölümü hesaplarının tamamı ile kapatılıp tüm bilgilerinin silinmesini istemektedirler.

Twitter Hesabının Tam Olarak Silinmesi Aşamaları

Twitter sosyal medya platformunda bulunan hesapların tamamı ile silinmesi mümkündür. Bu aşamada Twitter hesabının tamamı ile silinmesi aşamaları ise şu şekildedir;

Öncelikle gerekli aşamaları eksiksiz bir şekilde doldurulması hesabın tamamı ile silinmesi için oldukça önemlidir. Hesabının tam olarak silinmesini isteyen kişiler için en basit ve en sorunsuz yöntem https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation linkine tıklanmasıdır. Buraya tıklandıktan sonra ise karşınıza gelecek yeni sayfada Twitter kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılmalıdır. Daha sonra ‘’bu hesap devre dışı bırakılacaktır’’ ikaz yazısı gelecektir.

En altta olan devre dışı bırak sekmesine tıklandığında ise sizden tekrar Twitter şifrenizi girmeniz isteyecektir. Şifre tekrar girildikten sonra ise hesabınız devre dışı bırakılmıştır ibaresi görülecektir. Bu aşamanda sonra 30 gün boyunca tekrar hesaba girilmediği takdirde Twitter hesabı tamamı ile silinme işlemi başarılı ile sonlanmış olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu