Diyet

Közlenmiş Biber Nasıl Soyulur?

Hem lezzetli olması hem de farklı şekillerde tüketilebilir olması nedeniyle özellikle közlenmiş biber yaygın olarak kullanılmaktadır.

Salatalarda hafif olması nedeniyle tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra yoğurtla soslayarak da tüketilmesi mümkündür. Ancak tüketilebilmesi için közlenmiş biber nasıl soyulur? Özellikle uygulama yapacak olanların merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Evde biber közlemek isteyenler biberi közledikten sonra soyma aşamasında problem yaşayabilirler. Bu nedenle püf noktalarını öğrenmek daha kolay şekilde uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Biberleri soyarken özellikle kırmızı renk vermesi sorun yaşamanıza neden olacağından bu yöntemle kolayca sonuç alabilirsiniz.

Lezzetli olması nedeniyle yaygın olarak tüketime söz konusu olduğunda közlenmiş biber soyma konusunda problem yaşayanlar özellikle evde gözleme işlemi yaparken püf noktalarını uygulayabilirler. İlk olarak öncelikle biberleri doğru şekilde gözlenmesi gerekir. Gözleme işlemini tamamlamasının ardından vakit kaybetmeden soyma işlemi yapmak isteyenler ellerini kirletmeden kolay bir şekilde uygulama yapabilmek adına bu yöntemi kullanabilirler.

Pratik Közlenmiş Biber Soyma

İlk olarak biberlerin yağlı kağıt üzerine tepsiye dizilmesi gerekir. Daha sonrasında üzerlerine çatalla delik açılarak hepsine tek tek sıvı yağ sürülmesi gerekir. Daha sonrasında fırında ya da ocakta közleme işlemi yapılabilir. Biberlerin gözleme işleminin tamamen bitmesiyle birlikte soyma işlemine başlanır. Biberlerin üzerinde bulunan fazla kabuklara sıvı yağ sürülmesi sayesinde kolayca çıkmaktadır. Bu sayede beklemek zorunda kalmadan veya uzun saatler boyunca uğraşmadan biberlerin kabuklarını rahatlıkla soyabilirsiniz.

Közlenmiş biber hazırlamak isteyenler özellikle biberin çıktığı dönemde fazla fazla hazırlayarak derin dondurucuda saklayabilirler. Bunun için gerçekleştirilecek olan yoğun çalışma sırasında közlenmiş biber soyma yöntemi aynı anda çok sayıda biberin rahatlıkla soyulmasını sağlamaktadır. Biberleri közlemeden önce sıvı yağ ile yağlamanız kabuklarının daha kolay şekilde çıkmasını sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu