Moda

Örgü Terlik Nasıl Yapılır?

Kış aylarında hem sıcak tutma sen de rahat olması nedeniyle tercih edebileceğiniz örgü terlik evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır.

Evde örgü işi ile uğraşmayı sevenler için özellikle tercih edilebilecek birbirinden farklı ürün seçenekleri bulunmaktadır. Doğru şekilde yapacağınız uygulamalar sayesinde kendiniz için ya da sevdikleriniz için birbirinden farklı renklerde ve şekillerde ev yapımı örgü terlik hazırlayabilirsiniz.

Birbirinden farklı renklerde yapacağınız tercihler sayesinde kullanacağınız ipe göre farklı modeller oluşturabilirsiniz. Kolay kullanımının yanı sıra özellikle sonbahar ya da ilkbahar aylarında ayaklarınızın düşünmesini engellemek için evde rahatlıkla kullanabileceğiniz terlikler hazırlayabilirsiniz. Ayağınızı sıcak tutacak ev yapımı örgü terlik hazırlama konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz iplik önemlidir. Yumuşak olması ve aynı zamanda kolay kullanılabilmesi için penye ip tercih edilmektedir.

Malzemeler

  • 1 yumak penye iplik,
  • 8-10 mm tığ,
  • 2 tane ponpon.

Yapılışı

İlk olarak gerekli malzemeleri tedarik etmeniz gerekir. Daha sonrasında uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Ayak boyun uzun uzunluğuna göre tığı ile yeterli olacak miktarda zincir çekmeniz gerekir. Daha sonrasında zincirin etrafını doldurarak devam edilmesi gerekmektedir. Terliğin tabanını hazırlayana kadar aynı şekilde tırabzan ile doldurma işlemine devam edilir. Taban olması nedeniyle sıkı bir şekilde örgü yapılması gerekir.

Oval bir parça hazırlamak için daha sonrasında ip kesilir. Aynı şekilde örme işlemine devam edilerek üst kısım hazırlanır ve iki parça birbirine dikilerek terlik şekli oluşturulur. Tığ kullanarak kolayca hazırlayacağınız örme terlik modelleri sayesinde sevdiklerinizi mutlu edebilir veya evde rahatlıkla kullanabileceğiniz terliklere sahip olabilirsiniz.

Erkekler için aynı şekilde uygulama yapmak isteyenler taban boyutuna göre zincir çekerek daha büyük boyutlarda terlik hazırlayabilirler. Farklı renk ipler ile istenilen şekilde terlik hazırlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu