Güzellik

Makyaj Tazelemenin Püf Noktaları

Gün boyunca yazınızın aynı şekilde kalmasını sağlamak istediğinizde makyaj tazelemenin püf noktaları ile kısa sürede makyajınızı yeniden aynı hale getirebilirsiniz.

Göz Makyajı

Öncelikle göz makyajınızı tazelemeniz gerekir. Özellikle göz makyajınızı yaparken fark kullanmanız durumunda muhafaza edebilmek için far bazlı kullanmanız gerekmektedir. Farınızın uçuculuğunu engellemesi açısından önemlidir. Bu sayede fırınınızı tazeleme ihtiyacı duyulmaz.

Göz makyajı için özellikle çantanızda pamuklu çubuk taşıyabilirsiniz. Bu sayede akan eyelinerinizi veya göz kaleminizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda dökülen Rimelini temizlenmesi için ofisler ve kullandığınız bantları tercih edebilirsiniz. Gözaltı çizgilerinin içerisine dolan kapatıcılar için gün boyunca ara ara kontrol etmeniz ve tampon ile temizlemeniz yeterli olacaktır. Makyajınızı uygularken bu probleme karşı önlem almak istediğiniz durumlarda pudra ile uygulama yapabilirsiniz.

Makyaj Tazelemenin Püf NoktalarıDudaklar

Özellikle son dönemde yaygın olarak tercih edilmekte olan mat rujları tercih etmeniz durumunda bulaşma ya da renginde açılma gibi problemler yaşamanız söz konusu olmamaktadır. Bunun yanı sıra yapacağınız en büyük yanlış mat rujları üst üste uygulamak olacaktır. Üst üste uygulama yapılmaması gerekmektedir. Bu nedenle makyaj tazeleme için özellikle mat duruş kullananların dikkatli olması gerekir. Aynı renk dudak kalemi ile yapacağınız uygulamalar tazeleme için etkili olacaktır. Kremsi rujlar kullananlar gün içerisinde ara ara rujlarının tazeleyebilirler.

Ten Makyajı Tazeleme

Özellikle makyajınızı uygularken pudralı ürün kullanmanız durumunda üst üste uygulanacak olan fondöten istediğiniz etkiyi elde etmenize engellemektedir. Bu durumda özellikle makyaj tazeleme yöntemleri arasında kalıcı etki elde etmek istediğinizde makyaj bazlı kullanmanız uygun olacaktır. Makyaj bazlı kullanmanız fondöteniniz uçmasını engellemektedir. Bu sayede tazelemeye gerek kalmamaktadır. Makyajınızı uygularken doğru tercihler yapmanız gün boyunca aynı şekilde makyajınızın kalmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu