Moda

Midi Boy Etek Kullanımı

Midi Boy Etek

Midi boy etekler 60’lı yıllardan sonra tekrar moda. İki sezondur podyumlarda, vitrinlerde ve sokaklarda rastladığımız midi boy etekler beğeni ile kullanılıyor. Değişik kombinlere oluşturmak için de, destek veren bir parça. Nasıl kombinleneceği konusunda oturmuş bazı kalıplar var. Midi boy etek, sıfır kollu bir bluz ve babetler bu kalıplardan sadece biri. Ancak, kalıpların ötesine geçmek gerek. Kalıpları yıkarak yeni tarzlar oluşturabilir, mükemmelliyeti yakalayabiliriz.

Kısa bluzler aynı midi boy etekler gibi, bu sezon moda öyle değil mi? Midi boy etekleri de, kısa bluzler ile kombinleyip; spor bir ayakkabı veya stiletto ile meç edebilirsiniz. Bunun dışında, midi boy eteklerde en çok beğendiğim stil; kırmızı kloş midi boy bir etek , salaş, dökük, beyaz bir bluz, kırmızı stilettolar, siyah hakimiyetinde beyaz puantiyelerden oluşan, güzel bağlanmış bir bandana ve kutu gibi, minik, siyah bir çanta, büyük güneş gözlükleri. Bu anlattığım kombini tam olarak yapıp da şık olamayan, tarz olamayan bir kadın olmasının imkanı yok. Farklı tarzları veya duyduğumuz, bahsedilen hiçbir modayı kulağımızdan çıkarmamalı ve bir kombin yaparken meç edebilmeyi bilmeliyiz. Yani; puantiye ve kırmızının uyumu tartışılmaz, midi boy etek ve stilettonun uyumu da bu ikisini meç ederek; harikulade bir luk oturtabilirsiniz. Midi boy etekler ile büstiyerler de çok sık kullanılmakta. Kullanabilirsiniz elbet, ama hep dendiği gibi proporsuyon, proporsuyon, proporsuyon… Yani incecik bir beliniz yoksa, kesinlikle büstiyer kullanmayın. Midi boy etek kullanmak istiyorsanız, salaş bir bluz ile kullanın.

Midi boy eteklere en çok yakışan ayakkabılar ise; babetler ve stilettolar. Parçaların güzelliği kadar, kombininizin güzelliği, kıyafetinizi yorumlamanızda önemli. Modayı yakından takip edin ve araştırın ki, giyim hatalarına düşmeyin.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu