Moda

Şort Kombinleri

Şort Kombinler

Şortlar yaz aylarında oldukça çok tercih edilen bir ürün. Peki, bu ürünü nasıl kombinleyeceğiz? Nasıl doğru kullanacağız? Öncelikle şunu belirtmek isterim; doğru kombinden ziyade proporsuyonumuza uygun giyinmek daha önemlidir. Demek istiyorum ki; doğru bir kombin yapmış olabilirsiniz ancak, proporsuyonunuza uygun değilse o kombinin doğruluğu geçersiz sayılır. Yaz geldi, hava ısındı diye herkes açık saçık giyinecek diye bir kaide yok. Kusurumuz varsa, gizlememiz gereken bölgeler varsa, elbette gizleyeceğiz. En çok rastlanılan durumlardan biri de, herkesin şort giymesi. Üstelik, fiziğini önemsemeden şortu kurtarıcı olarak görmesi. Ancak şortu kurtarıcı olarak görmek saçmalıktan öteye geçemez. Herkes proporsuyonuna uygun giyinerek, olduğundan daha iyi bir görünüme kavuşabilmeli.

Şortları beğeniyoruz ve özellikle yaz aylarında çok tercih ediyoruz. Ancak, şort kullanılabilecek bir fiziğe sahip değilsek şort kullanmamalıyız. Özellikle iri bacaklı bayanlar şort kullanmamalı, selüliti olan bayanlar ise selülitleri kapatacak boyutta şortlar kullanmalı. Kısa boylu bayanlar şort kullanabilir ama bir hile ile boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek istiyorsanız, maksi mini şortlar tercih etmenizi tavsiye ediyorum.

Peki, şortları nasıl doğru kombinleyeceğiz mi diyorsunuz? Bir kere, şort denince akla genelde spor tarz geliyor ancak, şortu sadece spor tarzlarda kullanacaksınız diye bir kaide yok. Şort için klasik kombin; şort, spor bir tşört, babet yahut spor ayakkabı öyle değil mi? Fakat, bu tarzın dışına çıkmanız da mümkün. Mesela, sert kumaştan yeşil renkte bir şort, salaş kirli beyaz bir tşört, mor bir ceket ve burnu açık topuklu bir ayakkabı ile klas bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun dışında, kısa bluzler ve mantar topuklar ile de kombinleyebilirsiniz. Kombininizi yaparken kaideler dışına çıkmanızı öneririm. Çünkü, herkesin yapabildiği bir kombin ile kimse dönüp de size bakmaz. Farklı olmanız, kendinizden birşeyler katmanız gerek. En önemlisi de renkleri iyi meç etmeniz.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu