Güzellik

Mükemmel Bir Cilt İçin Uymanız Gereken 5 Altın Kural

Hangi kadın kususuz bir cilde sahip olmayı istemez ki? Her kadın kusursuz ve mükemmel görünümlü bir cildi olsun ister. Kimilerine göre ise bu ulaşılamayacak bir hayaldir. Kimisi estetik operasyonlarla kimisi çok pahalı kozmetik ürünlerle kusursuzluğu yakalayabileceğini düşünür. Fakat gerçek bu değildir. Her zaman pahalı ürünler almak ya da estetik operasyonlar geçirmek mükemmel bir cilde sahip olmak için tek yol değildir.

Kusursuz Bir Cilt İçin

  1. Düzenli olarak duş almak. Kimi kadın günü sadece saçlarını yıkayarak atlatır veya gece uyumadan evvel temizleyici sabunlarla yüz yıkanır. Fakat düzenli olarak sıcak duşta yüzünüzü temizleyici sabunlarla yıkamanız, gözeneklerinizin açılmasına ve kısa bir sürede mükemmel bir cilde sahip olmanıza neden olacaktır.
  2. Vazelin, cildi canlı tutan ve mükemmel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak bir üründür. Yüzünüzü günde bir kere vazelinle temizlemeniz, cildinizi kusursuz bir görünüme kavuşturacaktır.
  3. Elmanın cildi güzelleştirdiğini herkes duymuştur. Elma sirkesi ise cilt üzerinde elmadan çok daha fazla etkili. Cildi için kimyasal sabun veya krem kullanmak istemeyenler, elma sirkesini gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Elma sirkesini günlük yaşamda tonik olarakta kullanabilirsiniz. Biraz suyun içerisine birkaç damla damlatarak duş sırasında saçlarınıza da uygulayabilirsiniz.
  4. Buz sakinleştirici ve dinlendirici bir etkiye sahiptir. Bundan dolayı cildinize düzenli olarak buz uygulamanız cildinizi hem yenileyecek hem de kan akışını hızlandıracaktır. Buz küplerine maden suyu koyarak da çok daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Kış aylarında biraz zor olsa da yaz mevsiminde hem bakım olarak hem de serinletici etkisinden yararlanabilirsiniz.
  5. Düzenli olarak spor yapın ve sağlıklı beslenin. Cilde dışarıdan destek vermek kadar içeriden destek vermekte oldukça önemlidir. Kusursuz bir cilt için sağlıklı yaşamdan ödün vermeyin.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu